Sektörden Haberler

Kıdem Tazminatı Davalarında Avukatın Önemi

Ülkemizde henüz sosyal devlet anlayışı tam olarak yerleşemediği gibi insan haklarına da yeterince saygı gösterilmemektedir. Bu durumda işçilerin haklarına da gerçek bir özeni gösteren ve onların haklarını tam olarak veren şirketler az sayıda olmaktadır. Bu durumda da haksızlığa uğrayan işçilerin açtığı iş davaları iş mahkemelerinde büyük bir yoğunluk oluşmasına neden olmaktadır. Bursa kıdem tazminatı avukatı sizlerin açtığı bu davalarda gerçek anlamda temsil edilmenizi ve açtığınız davayı kazanmanızı sağlayacaktır. İş kanunlarını çok iyi bilen ve tecrübeli avukatlardan oluşan Prestij Hukuk Bürosu çalışanları sizleri açtığınız davaları kazanarak mutlu olmanızı ve hakkınız olanı almanızı sağlayacaklardır.

İş mahkemelerin de açılan davalar genellikle şöyle sıralanabilir. Kıdem tazminatı davaları, haksız işten çıkarılma davaları, mesai ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle açılan davalar, maaş alacağı için açılan davalar, kullandırılmayan izinler için açılan davalar ve geçirilen iş kazası sonucu hak edilmiş olan tazminatların ödenmemesi durumunda açılan davalar olmaktadır. Bütün bu davaları kapsayan kanunları ve emsal davaların kararlarını çok iyi bilen kıdem tazminatı avukatı sizleri tam olarak temsil edecek ve gerekli olan süreci doğru bir şekilde yürütebileceklerdir. Kıdem tazminatı avukatı tutmanızın davanızın çok daha çabuk bir şekilde sonuçlanması anlamında da yardımı olacaktır. Her ne kadar kanunlar işçilerin haklarını koruyor olsa da mahkemede bunları ortaya koyacak ve belirtecek bir kıdem tazminatı avukatınız olmazsa açacağınız davaları haklı olsanız bile kaybedebilirsiniz.

İyi bir iş avukatı olabilmek için hukuk fakültesini bitirdikten sonra iyi bir staj dönemi geçirmek ve kanunları tam olarak öğrenmek gerekmektedir. Doğru bir hukuk firmasında yapılacak bu staj ile tecrübe kazanacak olan iş mahkemesi avukatı bu sayede temsil edeceği işçi ya da işvereni gerçek anlamda savunabilecektir. İş davalarında en önemli şeylerden birisi haklı ya da haksız olmanız değil iyi bir şekilde temsil edilmenizdir. İş avukatları sizlerin işe girerken yapacağınız iş sözleşmesi anlamında da yardımcı olmakta ve kendi aleyhlerine olan bir sözleşmeye imza atmamaları açısından da çok büyük rol oynamakta olduğu için avukat seçimi yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.