Hibe Kredileri

Üniversite Mezunu Genç Kadın Koyun Çiftliği Açtı

Üniversite mezunu olan 28 yaşındaki Filiz Çevik, devletten aldığı hibe koyunlar ile çiftlik kurdu. 38 dişi, 2 erkek koyun alan Filiz Hanım, kısa sürede koyunların kuzulaması ile hayvan sayısını da artırdı. İş sağlığı ve güvenliği bölümünden mezun olan Filiz Çevik röportajında şunları söyledi ;

Çocuklarımı rahat ettirmek istiyorum;

Filiz Çevik bu işi çocuklarını rahat ettirmek için başladığını söyleyerek şöyle devam etti; Devletimizden bana 38 dişi 2 erkek koyun verdi. Çoğunun kuzusu oldu. Hatta 2. kuzusunu yapanlar bile var. Bu iş çok da kolay bir iş değil. Özellikle yemlerin hep taze olması gerekiyor. Bu işi iyi anlamak lazım, kış aylarında özellikle zor bir iş. Ancak çalıştığınız zaman karşılığını alıyorsunuz. Burdan tavsiyem “Genç Çiftçi Projesine” herkes başvursun. Özellikle genç kadınlar mutlaka başvursun. Sürekli çalışıp üretmemiz lazım. Biz evimizi aldık, daha iyi yaşamak ve çocuklarımı rahat ettirmek için daha fazla yardımcı olmak istiyorum.

Kadınlara Daha Fazla Destek Verilmesi Lazım

Kadınlara daha fazla destek verilmesi gerektiğini ekleyen Filiz Çevik, Devletimiz kadınlara daha fazla destek vermeli. Ben destek aldığım için bana çok soru soranlar oluyor. Bende elimden geldiğinde cevaplıyorum, herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.